המדריך המלא על סוגי וקבוצות רכב שכור

מדריך הרכבים המלא - הסבר על קודי ACRISS המשמשות חברות השכרת רכב כולל סקירות וידאו והמלצות

חברות ההשכרה משתמשות בקודים מוזרים ומשייכות את הרכבים לקבוצות רכב שלא אומרות הרבה במבט ראשון. זה יכול להיות מאוד מתסכל כשלא מבינים, אבל אנחנו ננסה לעשות קצת סדר בכדי שלא תתקעו עם הרכב הלא נכון בנסיעה הקרובה שלכם.

קבוצות רכב שכור

הרכבים השכורים מחולקים לקבוצות גודל או גימור, החל מהרכבים הקטנים ביותר בקבוצת המיני שהיא הקבוצה הקטנה ביותר ובסדר עולה דרך רכבי הסופר מיני / אקונומי, הרכבים המשפחתיים - קומפקט, הרכבים בגודל בינוני, רכבי הגודל הסטנדרטי, רכבים בגודל מלא ואז רכבי הפרימיום ורכבי היוקרה שלמרות שהם בסוף הרשימה, לא בהכרח הרכבים בקבוצות אלו יהיו הכי גדולים, אלא הכי מפנקים ברמות הגימור. בחרו את הקבוצה עליה אתם רוצים ללמוד יותר ולקבל דוגמאות:

מיני

אקונומי

קומפקט

בינוני

סטנדרט

גודל מלא

פרימיום

יוקרה

סוגי רכב שכור

מלבד חלוקה לקבוצות, כל רכב משתייך גם לסוג, למשל רכבי סטיישן משפחתיים זוכים לתא מטען גדול יותר מרכב משפחתי רגיל ולכן להשתייך לקבוצת הרכבים הקומפקטיים מסוג סטיישן. דוגמא נוספת: רכב פנאי שטח/ג'יפ יכול להשתייך לקבוצת רכבי השטח בגודל בינוני או בגודל מלא. בחרו את סוג הרכב עליו תרצו ללמוד יותר ולקבל דוגמאות:

גג נפתח

סטיישן

פנאי שטח

ספורט

וואנים

טבלת קודים לקבוצות רכב שכור

הרכבים ממויינים לקודי רכב בני 4 אותיות, המייצגות את מאפייני הרכב ומאפשרות לחברות ההשכרה בעולם להציג לכם דילים לפי רכבים מקבילים בכדי שתוכלו להשוות תפוחים לתפוחים, בין הצעות של חברה א' לחברה ב'. חשוב לזכור שלמרות כל הרצון הטוב בנרמול קבוצות הרכב, מדי פעם ישנן טעויות בשיוך רכבים מסויימים לקבוצות הלא נכונות, מה שעלול להטעות אתכם לחשוב שתקבלו רכב מסוג מסויים, כאשר בפועל, בסופו של דבר אתם מקבלים רכב בעל מאפיינים אחרים. כאשר אתם שוכרים רכב, בדקו את קבוצת הרכב, הקוד אשר מובטח לכם ובדקו אילו רכבים אחרים נמצאים באותה הקבוצה.

קטגוריה   סוג   תיבת הילוכים   מאפייני דלק / מיזוג
M מיני B 2-3 דלתות M ידני R מיזוג אוויר
N מיני עלית C 2/4 דלתות N ידני 4WD N ללא מיזוג אוויר
E אקונומי D 4-5 דלתות C ידני AWD D דיזל עם מיזוג אוויר
H אקונומי עלית W סטיישן A אוטומט Q דיזל ללא מיזוג
C קומפקטי V וואן נוסעים B אוט' 4WD H היברידי
D קומפקטי עלית L סדאן / לימוזינה D אוט' AWD I היבדרידי פלאג אין
I בינוני S ספורט     E חשמלי (מרחק < 250mi/400km) מיזוג
J בינוני עלית T גג נפתח / קבריולט     C חשמלי פלוס (מרחק ≥ 250mi/400km) מיזוג
S סטנדרטי F SUV     L LPG
R סטנדרטי עלית J שטח     S LPG ללא מיזוג
F גודל מלא X מיוחד     A Hydrogen
G גודל מלא עלית P טנדר פיק אפ 2 דלתות     B Hydrogen ללא מיזוג
P פרימיום Q טנדר פיק אפ דאבל קאבין 4 דלתות     M מספר סוגי דלק
U פרימיום עלית Z מיוחד     F מספר סוגי דלק ללא מיזוג
L יוקרה E קופה     V בנזין
W יוקרה עלית M מונוספייס     Z בנזין ללא מיזוג
O גודל חריג R RV / קראוון     U אתנול
X מיוחד H בית ממונע     X אתנול
    Y דו גלגלי        
    N גג פתוח        
    G קרוסאובר        
    K וואן / משאית מסחרית        
מקור הטבלה: https://www.acriss.org/car-codes/


דוגמא לקבוצות הרכב בתוצאות של מנוע החיפוש

הנה דוגמא לתוצאות החיפוש להשכרת רכב באתונה לתאריך מסוים. שימו לב לסימון ה-V הירוק ליד סוג הרכב. הוא מציין שהקבוצה שהספק מבטיח לכם תואמת את המודל שמוצג לכם או שהקבוצה המובטחת גבוהה יותר מהמודל שמוצג. בדוגמא הזאת - מוצג רכב פיאט 500 והוא משוייך לקבוצת המיני 2-4 דלתות ע"י הספק - אתם רואים את הקוד MCMN? M מסמן את קבוצה המיני, C-מייצג 2-4 דלתות, ה-M הנוסף מייצג את תיבת ההילוכים הידנית וה-N בסוף מציין שאין מיזוג אוויר ברכב שתקבלו. שימו לב שאנחנו גם מדגישים בתוצאות דילים עם מאפיינים חריגים כמו ללא מיזוג אוויר, כדי שלא יהיו לכם הפתעות בחו"ל.

הנה עוד דוגמא לתוצאות חיפוש להשכרת רכב באתונה לתאריך מסוים. שימו לב לסימון האזהרה הצהוב ליד סוג הרכב. הוא מציין שהקבוצה שהספק מבטיח לכם אינה תואמת את המודל שמוצג לכם או שהקבוצה המובטחת נמוכה יותר מהמודל שמוצג. בדוגמא הזאת - מוצג רכב סוזוקי סוויפט אבל הספק מבטיח לכם רכב בקבוצה נמוכה יותר - אתם רואים את הקוד MDMR? M מסמן את קבוצה המיני, D-מייצג 4-5 דלתות, ה-M הנוסף מייצג את תיבת ההילוכים הידנית וה-R בסוף מציין תדלוק רגיל בבנזין. קבוצת הרכב הנכונה לסוזוקי סוויפט היא קבוצת רכבי האקונומי / סופר מיני - וזאת קבוצה אחת מעל לקבוצת המיני. לכן מה שעלול לקרות זה שאתם תזמינו רכב שנראה לכם מקבוצת אקונומי כמו הסוזוקי סוויפט או פולקסווקן פולו אבל בפועל תקבלו בחו"ל רכב מיני כמו פיאט 500 או פולקסווגן אפ. לפעמים מדובר על טעות תמימה של הספק בסימון הקטגוריה הנכונה ולכן יש מצב שתקבלו באמת סוזוקי סוויפט, אבל אל תבנו על זה.

עודכן לאחרונה ב: 2022-10-21T12:21:35.216+03:00