השכרת רכב בינוני

איזה רכבים בקבוצת ביניים, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב בינוני? קבוצת רכבי הביניים היא קבוצת הרכבים הרביעית(אחרי קבוצת רכבי הקומפקט) וכוללת רכבים משפחתיים גדולים המתאימים בד"כ לארבעה וחמישה נוסעים ולמגוון צרכי נסיעה, החל מנסיעות קצרות ומרווחות ועד לנסיעות בהן עוברים מיעד ליעד במשך שבוע או שבועיים. בקבוצה זאת חווית הנסיעה מרווחת ומאובזרת יותר לעומת קבוצת הקומפקט והרכבים מצוידים לרוב במנועי 1.6 ליטרים ומעלה (זה לא פרט מחייב כי אם מאפיין נפוץ). שם נוסף לקבוצה הוא בינוניים או מיד סייז (Mid Size) - כלומר קבוצת ביניים שבין הרכבים הקטנים לרכבים הגדולים.

איזה רכבים בקבוצת ביניים? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: אאודי A3 שברולט קרוז קרייזלר 200 פורד סי-מקס יונדאי אלנטרה אהצ'בק יונדאי אלנטרה (סדאן) יונדאי סונטה מרצדס-בנץ בי קלאס פיג'ו 301 רנו פלואנס רנו טליסמן סיאט טולדו סקודה אוקטביה פולקסווגן ונטו פולקסווגן ג'טה.

השכרת רכב בקטגוריית הביניים יכולה להתאים גם לנוסע חמישי, אך צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קצת צפוף במושב האחורי בנסיעות ארוכות (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-3 נוסעים בגובה של עד כ-160 ס"מ או ל-2 נוסעים בגובה של עד כ-180 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ מזוודה גדולה ועוד מזוודה בינונית בקלות או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מזוודה גדולה ומספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית הביניים נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית ונע בין כ-380 ליטר לכ-490 ליטר.

רכבי הביניים מתאימים למגוון מטיילים, החל מזוג שרוצה להתרווח בנסיעות ארוכות ועד למשפחות עם שלושה ילדים. רכבי ביניים יתאימו גם לשני זוגות שרוצים לחלוק רכב ולנסוע בנוחות. במקרה של ניצול כל המושבים יש לזכור שלא בהכרח יהיה מקום לציוד של חמישה אנשים בתא המטען ולכן צריך לשקול את כמות הציוד שאיתה מעוניינים לנסוע או להשאיר חלק מהציוד במלון. נהיגה ברכב בינוני מתאימה למי שמתכנן נסיעה משפחתית בין יעדים מרובים, לשבוע או שבועיים (ואף יותר), כאשר עוברים עם כל הציוד מיעד ליעד בצורה מעגלית או בכיוון אחד.

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי ביניים?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי ביניים? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "I" שייכים לקבוצת ביניים. למשל: IDMR, ICAR, IDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת ביניים עילית המצוינת באות ראשונה "J". למשל JCAR, JDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח בינוני, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן בינוני ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג וואן בינוני.

עודכן לאחרונה ב: 16 באפריל 2024 בשעה 18:02