השכרת רכב סטנדרט

איזה רכבים בקבוצת סטנדרט, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב סטנדרט? קבוצת רכבי הסטנדרט היא קבוצת הרכבים החמישית(אחרי קבוצת רכבי הביניים) וכוללת רכבים משפחתיים גדולים ורכבי מנהלים המתאימים בד"כ לארבעה וחמישה נוסעים ולמגוון צרכי נסיעה, החל מנסיעות קצרות ומרווחות ועד לנסיעות בהן עוברים מיעד ליעד במשך שבוע או שבועיים. בקבוצה זאת חווית הנסיעה מרווחת ומאובזרת יותר לעומת קבוצת הביניים והרכבים מצוידים לרוב במנועי 1.8 ליטרים ומעלה (זה לא פרט מחייב כי אם מאפיין נפוץ). נראה שלעיתים יש בלבול בשיוך הרכבים לקבוצה הנכונה ורכבים רבים "מדלגים" ומשויכים בחברות שונות גם לקבוצת הגודל המלא שהיא הקבוצה הבאה (ואף לעיתים לקבוצת הפרימיום או לקבוצת הרכבים המפוארים).

איזה רכבים בקבוצת סטנדרט? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: ב.מ.וו סדרה 2 אקטיב טורר ביואיק וראנו שברולט מאליבו פורד מונדיאו פורד מוסטנג קבריולט פורד פיוז'ן יונדאי i40 מאזדה 6 אופל אינסיגניה פיג'ו 508 סקודה סופרב טויוטה אוונסיס פולקסווגן פאסאט וולוו S60.

השכרת רכב בקטגוריית הסטנדרט מתאימה לחמישה נוסעים, אך צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קצת צפוף במושב האחורי בנסיעות ארוכות (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-3 נוסעים בגובה של עד כ-170 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ שתי מזוודות גדולות ועוד מזוודה בינונית בקלות או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מזוודה גדולה אחת, מזוודה בינונית אחת ומספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית הסטנדרט נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית ונע בין כ-460 ליטר לכ-590 ליטר.

רכבי הסטנדרט מתאימים למגוון מטיילים, החל מזוג שרוצה להתפנק בנסיעות ארוכות ועד למשפחות עם שלושה ילדים. רכבי הסטנדרט יתאימו גם לשני זוגות שרוצים לחלוק רכב ולנסוע בנוחות. במקרה של ניצול כל המושבים יש לזכור שלא בהכרח יהיה מקום לציוד של חמישה אנשים בתא המטען ולכן צריך לשקול את כמות הציוד שאיתה מעוניינים לנסוע או להשאיר חלק מהציוד במלון. נהיגה ברכב סטנדרט מתאימה למי שמתכנן נסיעה משפחתית בין יעדים מרובים, לשבוע או שבועיים (ואף יותר), כאשר עוברים עם כל הציוד מיעד ליעד בצורה מעגלית או בכיוון אחד.

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי סטנדרט?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי סטנדרט? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "S" שייכים לקבוצת סטנדרט. למשל: SDMR, SCAR, SDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת סטנדרט עילית המצוינת באות ראשונה "R". למשל RCAR, RDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח סטנדרטי, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן סטנדרטי ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג וואן סטנדרטי.

עודכן לאחרונה ב: 16 באפריל 2024 בשעה 18:02