השכרת רכב קומפקטי

איזה רכבים בקבוצת קומפקט, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב קומפקטי? קבוצת רכבי הקומפקט היא קבוצת הרכבים השלישית (אחרי קבוצת רכבי האקונומי) וכוללת רכבים משפחתיים קטנים המתאימים בד"כ לשניים עד ארבעה נוסעים ולמגוון צרכי נסיעה, החל מנסיעות קצרות ועד לנסיעות של ימים שלמים. בקבוצה זאת חווית הנסיעה כבר מרגישה מרווחת יותר לעומת קבוצות המיני והאקונומי.

איזה רכבים בקבוצת קומפקט? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: אלפא רומיאו ג'ולייטה אאודי A2 ב.מ.וו סדרה 1 ב.מ.וו סדרה 2 סיטרואן C4 דאצ'יה סנדרו פיאט 500L פיאט טיפו פורד פוקוס יונדאי i30 יונדאי Ioniq מרצדס בנץ איי קלאס ניסאן טידה אופל אסטרה סוזוקי בלנו טויוטה קורולה טויוטה קורולה אקסיו (סדאן) טויוטה קורולה סלון (סדאן) טויוטה אוריס פולקסווגן גולף וולוו V40.

השכרת רכב בקטגוריית קומפקט יכולה להתאים גם לנוסע חמישי, אך צריך לקחת בחשבון שיהיה קצת צפוף במושב האחורי בנסיעות ארוכות (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-3 נוסעים בגובה של עד כ-150 ס"מ או ל-2 נוסעים בגובה של עד כ-160 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ שתי מזוודות בינוניות בקלות או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מזוודה בינונית ומספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית קומפקט נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית ונע בין כ-270 ליטר לכ-450 ליטר.

רכבי קומפקט מתאימים למגוון מטיילים, החל מזוג שרוצה להתרווח בנסיעות ארוכות ועד למשפחות עם שלושה ילדים. במקרה של ניצול כל המושבים יש לזכור שלא בהכרח יהיה מקום לחמש מזוודות קטנות בתא המטען ולכן צריך לשקול את כמות הציוד שאיתה מעוניינים לנסוע ולהשאיר את מרבית הציוד במלון. רכב קומפקט יכול להתאים לטיולי כוכב אך יש לוודא שניתן להכניס את כל הציוד שנוחתים איתו ולהגיע ליעד הראשון ע"מ לפרוק שם את מרבית הציוד. אם זה לא מסתדר כדאי לשקול לשכור רכב בסמוך למקום הלינה או רכב גדול יותר. נהיגה ברכב קומפקטי מתאימה לנסיעות עירוניות ולנהיגה בכבישים צרים ומאפשרת השכרת רכב במחיר נמוך יחסית.

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי קומפקט?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי קומפקט? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "C" שייכים לקבוצת קומפקט. למשל: CDMR, CCAR, CDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת קומפקט עילית המצוינת באות ראשונה "D". למשל DCAR, DDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח קומפקטי, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן קומפקטי ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג טנדרון קומפקטי.

עודכן לאחרונה ב: 2020-11-03T07:19:02.657Z