השכרת רכב יוקרה

איזה רכבים בקבוצת יוקרה, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב יוקרה? קבוצת רכבי היוקרה (Luxury) היא קבוצת הרכבים השמינית והגבוהה ביותר וכוללת רכבי מנהלים ורכבי יוקרה המתאימים בד"כ לארבעה וחמישה נוסעים ולמגוון צרכי נסיעה, החל מנסיעות קצרות ומרווחות ועד לנסיעות בהן עוברים מיעד ליעד במשך שבוע או שבועיים. הרכבים בקבוצה זאת מספקים חווית נסיעה ברמה הגבוהה ביותר וכוללים את רמת האבזור המלאה. הרכבים מצוידים לרוב במנועי 1.8 ליטרים ומעלה (זה לא פרט מחייב כי אם מאפיין נפוץ). נראה שלעיתים יש בלבול בשיוך הרכבים לקבוצה הנכונה ורכבים רבים "מדלגים" ומשויכים בחברות שונות גם לקבוצת הפרימיום שהיא הקבוצה הקודמת.

איזה רכבים בקבוצת יוקרה? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: אאודי A6 ב.מ.וו סדרה 7 ב.מ.וו סדרה 8 גג נפתח ביואיק לאקרוס קאדילק CT6 קאדילק XTS לינקולן MKZ מזראטי קוואטרופורטה מרצדס-בנץ אי קלאס מרצדס-בנץ אס קלאס טסלה מודל S וולוו S90.

השכרת רכב בקטגוריית היוקרה מתאימה לחמישה נוסעים, אך צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קצת צפוף במושב האחורי בנסיעות ארוכות (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-3 נוסעים בגובה של עד כ-170 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ שתי מזוודות גדולות ועוד מזוודה בינונית בקלות או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מזוודה גדולה אחת, מזוודה בינונית אחת ומספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית היוקרה נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית ונע בין כ-420 ליטר לכ-540 ליטר.

רכבי היוקרה מתאימים למגוון מטיילים, החל מזוג שרוצה להתפנק בנסיעות ארוכות ועד למשפחות עם שלושה ילדים. רכבי היוקרה יתאימו גם לשני זוגות שרוצים לחלוק רכב ולהתפנק באבזור ונוחות גבוהה גם במושב האחורי. במקרה של ניצול כל המושבים יש לזכור שלא בהכרח יהיה מקום לציוד של חמישה אנשים בתא המטען ולכן צריך לשקול את כמות הציוד שאיתה מעוניינים לנסוע או להשאיר חלק מהציוד במלון.

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי יוקרה?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי יוקרה? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "L" שייכים לקבוצת יוקרה. למשל: LDMR, LCAR, LDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת יוקרה עילית המצוינת באות ראשונה "W". למשל WCAR, WDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח יוקרה, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן יוקרה ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג וואן יוקרה.

עודכן לאחרונה ב: 16 באפריל 2024 בשעה 18:02