השכרת רכב אקונומי

איזה רכבים בקבוצת אקונומי, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב אקונומי? קבוצת רכבי האקונומי היא קבוצת הרכבים השניה (אחרי קבוצת רכבי המיני) וכוללת רכבים קטנים המתאימים בד"כ לשניים עד ארבעה נוסעים ולנסיעות קצרות יחסית, מכיוון שלרוב נוחות תא הנוסעים פחות נעימה לאורך זמן, לעומת קבוצות רכב אחרות. שם נוסף לקבוצה הוא סופר מיני.

איזה רכבים בקבוצת אקונומי? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: אאודי A1 שברולט אביאו (סוניק) סיטרואן C3 פיאט פונטו פיאט פנדה פורד פיאסטה הונדה ג'אז יונדאי i20 קיה ריו לנצ'יה אפסילון מאזדה 2 מיצובישי קולט מיצובישי מיראז' מיצובישי אטראז' מיצובישי ספייס סטאר ניסאן מיקרה (מרץ) אופל קורסה פיג'ו e-208 פיג'ו 208 רנו זואי רנו קליאו סיאט איביזה סקודה פאביה סוזוקי סוויפט טויוטה יאריס טויוטה ויוס (יאריס סדאן) פולקסווגן פולו.

השכרת רכב בקטגוריית אקונומי יכולה להתאים גם ליותר מארבעה נוסעים, אך צריך לקחת בחשבון שיהיה צפוף במושב האחורי (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-2 נוסעים בגובה של עד כ-160 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ מזוודה בינונית או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית אקונומי נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית ונע בין כ-220 ליטר לכ-350 ליטר.

רכבי אקונומי בד"כ מתאימים מאוד לנהיגה של חבר'ה צעירים (וצעירים ברוחם) שמרגישים בנוח לנהוג ברכב קטן ואף נהנים מהקטע. גם משפחות עם שני ילדים יוכלו להנות מנסיעה ברכבי אקונומי אך יש לזכור שהמקום בתא המטען עלול לא להתאים לכל הציוד ולכן יש לשקול ולהשאיר את מרבית הציוד במלון ולא לנסוע איתו בכל יום. נהיגה ברכב אקונומי מתאימה לנסיעות עירוניות ולנהיגה בכבישים צרים ומאפשרת השכרת רכב במחיר נמוך (ולעיתים אף זול יותר מהחלופה לשימוש בתחבורה ציבורית).

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי אקונומי?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי אקונומי? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "E" שייכים לקבוצת אקונומי. למשל: EDMR, ECAR, EDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת אקונומי עילית המצוינת באות ראשונה "H". למשל HCAR, HDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח אקונומי, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן אקונומי ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג טנדרון אקונומי.

עודכן לאחרונה ב: 16 באפריל 2024 בשעה 18:02