השכרת רכב פרימיום

איזה רכבים בקבוצת פרימיום, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב פרימיום? קבוצת רכבי הפרימיום (Premium) היא קבוצת הרכבים השביעית(אחרי קבוצת רכבי הגודל המלא) וכוללת רכבי מנהלים ורכבי יוקרה המתאימים בד"כ לארבעה וחמישה נוסעים ולמגוון צרכי נסיעה, החל מנסיעות קצרות ומרווחות ועד לנסיעות בהן עוברים מיעד ליעד במשך שבוע או שבועיים. הרכבים בקבוצה זאת מספקים חווית נסיעה ברמה הגבוהה ביותר וכוללים את רמת האבזור המלאה. הרכבים מצוידים לרוב במנועי 1.8 ליטרים ומעלה (זה לא פרט מחייב כי אם מאפיין נפוץ). נראה שלעיתים יש בלבול בשיוך הרכבים לקבוצה הנכונה ורכבים רבים "מדלגים" ומשויכים בחברות שונות גם לקבוצת היוקרה שהיא הקבוצה הבאה.

איזה רכבים בקבוצת פרימיום? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: אלפא רומיאו ג'וליה אאודי A5 ספורט בק אאודי A7 ב.מ.וו סדרה 5 ב.מ.וו סדרה 4 גראן קופה ביואיק ריגל קרייזלר 300 דודג' צ'ארג'ר פורד טאורוס אינפיניטי Q50 קיה סטינגר מזראטי גיבלי מרצדס-בנץ CLA מרצדס-בנץ סי קלאס ניסאן מקסימה.

השכרת רכב בקטגוריית הפרימיום מתאימה לחמישה נוסעים, אך צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קצת צפוף במושב האחורי בנסיעות ארוכות (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-3 נוסעים בגובה של עד כ-170 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ שתי מזוודות גדולות ועוד מזוודה בינונית בקלות או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מזוודה גדולה אחת, מזוודה בינונית אחת ומספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית הפרימיום נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית.

רכבי הפרימיום מתאימים למגוון מטיילים, החל מזוג שרוצה להתפנק בנסיעות ארוכות ועד למשפחות עם שלושה ילדים. רכבי הפרימיום יתאימו גם לשני זוגות שרוצים לחלוק רכב ולהתפנק באבזור ונוחות גבוהה גם במושב האחורי. במקרה של ניצול כל המושבים יש לזכור שלא בהכרח יהיה מקום לציוד של חמישה אנשים בתא המטען ולכן צריך לשקול את כמות הציוד שאיתה מעוניינים לנסוע או להשאיר חלק מהציוד במלון.

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי פרימיום?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי פרימיום? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "P" שייכים לקבוצת פרימיום. למשל: PDMR, PCAR, PDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת פרימיום עילית המצוינת באות ראשונה "U". למשל UCAR, UDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח פרימיום, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן פרימיום ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג וואן פרימיום.

עודכן לאחרונה ב: 2023-05-12T14:00:21.100Z