ביטוח השכרת רכב באתר Argus Car Hire

איך לדעת מה הביטוח כולל ומה ההשתתפות העצמית?

מי מכיר את האתר ArgusCarHire?

אתר ארגוס הוא אמנם אתר פחות מוכר לישראלים, אבל מתחיל לצבור פופולריות בישראל החל משנת 2023. מאחורי האתר עומדת חברת CarTrawler שהיא הברוקר/סוכן השכרות הרכב השני בגודלו בעולם (אחרי רנטאלקארס של בוקינג.קום).

שווה לדעת שהחברה מפעילה אתרים עם מותגים נוספים כמו holidayautos ואף מפעילה את אתרי הזמנת הרכבים השכורים של חברות תעופה גדולות כמו: חברת הלואו קוסט איזי ג'ט, תחת המותג איזיקאר או של חברת התעופה יונייטד איירליינס האמריקאית או Emirates ועוד עשרות חברות תעופה נוספות בעולם, כך שאתם יכולים להיות רגועים שאם החברות הללו בחרו לעבוד עם הספק הזה, גם אתם יכולים להזמין ממנו.

האתר ארגוס, מציע מחירים אטרקטיביים ברמה שאנחנו כישראלים לא מורגלים אליהם, במגוון יעדים. לסוכן שעומד מאחורי האתר, יש הסכמים עם כל החברות הגדולות בעולם ומסוף שנת 2022 הם הוסיפו תמיכה בעברית (אם כי קצת עילגת לעתים) באתר שלהם.

איך מוסיפים ביטוח רכב שכור באתר ArgusCarHire?

בשונה מאתרים אחרים, האתר ארגוס לא מציע לישראלים לרכוש הרחבות לביטוח הרכב השכור, מסוג החזר השתתפות עצמית.
זה אומר שהמחיר שאתם רואים יכול לכלול אחד מהשניים:
1. ביטוחי חובה בלבד, מסוג CDW ו-TP.
2. ביטול השתתפות עצמית, מסוג SCDW ו-STP.

האפשרות הראשונה היא האפשרות הבסיסית שאנחנו רגילים לקבל בכל האתרים - זה המחיר הבסיסי עם הגבלת השתתפות עצמית, כלומר - חברת ההשכרה מגבילה את האחריות שלנו כשוכרים על הנזק.
נניח וגרמנו נזק לרכב ב-1000 אירו אבל הגבלת ההשתתפות העצמית היא 300 אירו, אז חברת ההשכרה תחייב אותנו רק על 300 אירו ואת היתרה היא תשלם בעצמה.
לקריאה נוספת על הגבלת השתתפות עצמית.
האפשרות השניה - כוללת ביטול של ההשתתפות העצמית מצד השוכר. כלומר אפס השתתפות עצמית או ללא השתתפות עצמית במקרה של נזק.
זה אומר שחברת ההשכרה לוקחת על עצמה את האחריות לטפל בנזקים במידה ויהיו כאלה ולא תדרוש מאיתנו כשוכרים כל תשלום.
לקריאה נוספת על ביטול השתתפות עצמית. נכון להיום האפשרות להצעות עם ביטול השתתפות זמינה רק בחברות מסויימות וביעדים מסויימים בלבד. חלק מהחברות והיעדים שמאפשרים זאת הם:
באיטליה: חברת סיצילי ביי קאר וחברת ליסיס.
בקפריסין: בחברות יורופקאר וגרין מושיין
ביוון: בחברת גרין מושיין דרך אביקאר
בדובאי: בחברת גרין מושיין
בארה"ב: כלול במחיר בכל החברות
בקנדה: כלול במחיר ברוב ההצעות
בדרום אפריקה: בחברת פירסט

בתמונה ניתן לראות 2 הצעות זהות, כאשר ההבדל היחיד שאנחנו רואים הוא במחיר - הראשונה 755₪ ואילו השניה במחיר של 1,018₪.
הצעות זהות באתר ארגוס לכאורה, שתי הצעות זהות באתר ארגוס במחיר שונה אם נתעמק ונשווה את האותיות הקטנות של שתי ההצעות, באמצעות לחיצה על הכפתור "מידע חשוב" - נראה שההצעה הראשונה כוללת ביטוח בסיסי מסוג CDW ו-TP.
הצעה עם הגבלת השתתפות עצמית באתר ארגוס
הצעה עם הגבלת השתתפות עצמית באתר ארגוס
לעומת זאת, כאשר נלחץ על "מידע חשוב" בהצעה השניה, נראה שלא כתוב מה גובה ההשתתפות העצמית, ונקבל סתם טקסט כללי כזה:
האותיות הקטנות בהצעה ללא השתתפות עצמית הן מבלבלות
האותיות הקטנות בהצעה ללא השתתפות עצמית הן מבלבלות - לא כתוב מה גובה ההשתתפות העצמית
כאשר נבחר בטאב של "ביטוח" בחלק העליון של תנאי ההזמנה, נגלה את דמי ההשתתפות העצמית:
האותיות הקטנות בהצעה ללא השתתפות עצמית - עכשיו אנחנו יודעים
האותיות הקטנות בהצעה ללא השתתפות עצמית - מצאנו את מה שחיפשנו
חשוב לשים לב, שאפילו כשאנחנו לוקחים את הביטוח המלא-מלא-מלא, הכי-הכי-הכי, חלק מחברות ההשכרה מחריגות נזקים מסויימים מביטול ההשתתפות. כמו שאתם רואים בחלק המסומן באדום, ישנה אזהרה שאומרת שייתכן, שחברת ההשכרה תחריג נזקים לחלונות, למראות, לגלגלים ולמרכב התחתון של הרכב.
הרעיון מאחורי ההחרגה היא שאנשים לא יקחו את הרכב ויתחילו להשתולל איתו כי יש להם ביטוח מלא. אם במקרה עליתם עם הרכב על מדרכה גבוהה וגרמתם לנזק לחלק התחתון של הרכב, ייתכן ותאלצו לשלם על הנזק הזה.
בחלק מההצעות, יהיה כלול במחיר גם ביטול השתתפות לנזקים של שמשות, מראות וצמיגים, אבל צריך לוודא את זה באותיות הקטנות שעל שובר ההשכרה שקיבלתם או מול חברת ההשכרה וייתכן שזה יהיה בתשלום נוסף - בד"כ כ-6$ ליום.

מה לעשות אם ההצעה כוללת ביטוח בסיסי בלבד?

כמובן שניתן לקחת את הרכב עם הביטוח הבסיסי ולהסתפק בו, אם זה מתאים לכם. למשל בחלק ממדינות מזרח אירופה, דמי ההשתתפות הם סמליים - כ-200 דולר.
במקרה שזה הסכום שעומד לסיכון, בד"כ לא שווה להוסיף ביטוח שיעלה חצי ממנו, אלא אם כן אתם בטוחים שאתם הולכים לעשות תאונה.
במקרים בהם דמי ההשתתפות גבוהים ואתם לא רוצים לסכן אותם, תוכלו לבחור להוסיף את ביטול ההשתתפות שסוכן ההשכרה יציע לכם כשתבואו לאסוף את הרכב.
החלופה האחרונה היא לקנות מראש ביטוח החזר השתתפות עצמית, בנפרד, מול חברת ביטוח. לקריאה נוספת על הביטוחים.

איך קוראים את האותיות הקטנות בשובר שקיבלתי?

לאחר ביצוע ההזמנה, תקבלו למייל את הוואוצ'ר, השובר של השכרת הרכב. כשתפתחו אותו ותגיעו לתנאי ההשכרה תוכלו לוודא מה כלול ולא כלול במחיר הסופי:
איך לקרוא את האותיות הקטנות בשובר שקיבלתם מאתר ארגוס
איך לקרוא את האותיות הקטנות בשובר שקיבלתם מאתר ארגוס
בחלק מהשוברים, המידע הזה לא מופיע בצורה חד משמעית על השובר שקיבלתם. במקרה כזה, אנחנו ממליצים לכם להכנס למסך ניהול ההזמנה דרך הכפתור שבראש השובר.
כן תוכלו למצוא מסך ניהול אינטרקטיבי ובו חלק מפורט של התנאים באנגלית, שם הם יותר ברורים בחלק מהמקרים: תנאי הביטוח המפורטים בניהול ההזמנה תנאי הביטוח המפורטים בניהול ההזמנה כמו שניתן לראות - כאן הפרטים כתובים בצורה מפורטת: TW - 0 השתתפות עצמית במקרה גניבה, CDW - 0 השתתפות עצמית במקרה נזק.