ביטוח CDW בהשכרת רכב

הסבר מלא, האם כדאי, מחירים ודוגמאות

מה זה ביטוח מגבלת השתתפות עצמית - CDW ו-TP?

נתחיל מהסוף - נניח ועשיתם תאונה קלה לרכב, שריטה לצורך העניין. חברת ההשכרה צריכה עכשיו לתקן את הנזק וזה עולה כסף. כשתחזירו את הרכב, יבדקו האם נגרם נזק לרכב במהלך ההשכרה ויגלו את הנזק. חברת ההשכרה תדרוש מכם לשלם על הנזק לפי חישוב שהיא תבצע. זה יכול להסתכם ב-1,000 או 2,000₪ הכוללים את עלות תיקון הצבע ועוד יום שבו הרכב היה במוסך (אובדן הכנסה) ועוד עלויות אדמיניסטרטיביות של טיפול בנזק.

עכשיו, נניח שקרה נזק גדול יותר, או אפילו Total Loss / טוטאל לוס (אובדן הרכב בעקבות נזק משמעותי, שכבר לא כדאי לתקנו). מדובר כבר על עשרות אלפי שקלים, שלא אתם ולא חברת ההשכרה רוצים להעמיד בסיכון. לכן המציאו את ביטוח ה-CDW, שאומר - הגבלת השתתפות עצמית (Collision Damage Waiver). במילים אחרות, ההשתתפות העצמית שלכם לא תהיה על מלוא עלות הנזק אלא תוגבל בסכום סביר ומוסכם מראש.

ביטוח ה-CDW כלול ברוב המוחלט של הדילים המוצגים לכם. זה אחד מביטוחי החובה הכלולים במחיר ולא ניתן לשיקול דעתכם.

ביטוחי חובה הכלולים תמיד בהשכרות רכב

CDW

Collision Damage Waiver = מגבלת השתתפות עצמית לנזק

TP

Theft Protection = מגבלת השתתפות עצמית במקרה גניבת הרכב

TPL/SLI

Thrid Party Liability / Supplementary Liability Insurance = ביטוח צד ג'דוגמא ליעילות הביטוח

במקרה של נזק השוכר יישא בעלות הנזק עד לגובה דמי ההשתתפות העצמית, הכתובים בתנאי השכירות. בד"כ הסכומים נעים בין כ-400 אירו ועד לכ-2500 אירו. דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW וביטוח TP דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW וביטוח TP בדוגמא הזאת, במידה ונוצר נזק לרכב והוא נהרס לגמרי, גם אם באשמת השוכר, ההשתתפות העצמית של השוכר תהיה עד 744 אירו. חברות ההשכרה השונות קובעות דמי השתתפות שונים ותמיד עדיף לשכור רכב עם דמי השתתפות נמוכים ככל שניתן.

סימון הביטוח בדילים שאתם רואים

חברות ההשכרה מדגישות את ביטוחי החובה על כל ההצעות שלהן. הסימון המודגש עם V ירוק, מבלבל לעתים וגורם לחלק מהשוכרים לחשוב שיש להם ביטוח מלא.

דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW דוגמא להצעה של אופרן עם ביטוח CDW דוגמא להצעה של אופרן עם ביטוח CDW וביטוח TP כפי שניתן לראות האתרים השונים מציגים את ביטוחי החובה הכלולים במחיר. הם משתמשים בסימונים בולטים בצבע ירוק בכדי לתת לכם הרגשה טובה שהביטוח כלול במחיר. חשוב לזכור שזהו רובד ביטוח בסיסי ויציעו לכם לשדרג אותו במהלך הזמנת הרכב באתר או במעמד קבלת הרכב בדלפק של חברת ההשכרה בחו"ל. חשוב לקרוא מראש ולהחליט מה הביטוח שאתם רוצים כדי שלא תרכשו ביטוחים כפולים או מיותרים. תוכלו לקרוא על סוגי הביטוחים השונים בהשכרות רכב בחו"ל ועל הביטוחים שמציעים לכם באתרים ובחברות ההשכרה השונות.

למדריך ביטוחי רכב שכורתמונת רקע רכב מסחרי טיול תרמילאים