ביטוח SCDW בהשכרת רכב

הסבר מלא, האם כדאי, מחירים ודוגמאות

מה זה ביטול השתתפות עצמית - SCDW ו-STP?

נתחיל מהסוף - נניח ועשיתם תאונה קלה לרכב, שריטה לצורך העניין. חברת ההשכרה צריכה עכשיו לתקן את הנזק וזה עולה כסף. כשתחזירו את הרכב, יבדקו האם נגרם נזק לרכב במהלך ההשכרה ויגלו את הנזק. חברת ההשכרה תדרוש מכם לשלם על הנזק לפי חישוב שהיא תבצע. זה יכול להסתכם ב-1,000 או 2,000₪ הכוללים את עלות תיקון הצבע ועוד יום שבו הרכב היה במוסך (אובדן הכנסה) ועוד עלויות אדמיניסטרטיביות של טיפול בנזק.

עכשיו, נניח שקרה נזק גדול יותר, או אפילו טוטאל לוס (אובדן הרכב בעקבות נזק משמעותי, שכבר לא כדאי לתקנו). מדובר כבר על עשרות אלפי שקלים, שלא אתם ולא חברת ההשכרה רוצים להעמיד בסיכון. לכן המציאו את ביטוח ה-CDW, שאומר - הגבלת השתתפות עצמית (Collision Damage Waiver). במילים אחרות, ההשתתפות העצמית שלכם לא תהיה על מלוא עלות הנזק אלא תוגבל בסכום סביר ומוסכם מראש.

ביטוח ה-CDW כלול ברוב המוחלט של הדילים המוצגים לכם. זה אחד מביטוחי החובה הכלולים במחיר ולא ניתן לשיקול דעתכם.

אבל אתם מפחדים ולא רוצים לקחת את הסיכון שתצטכו לשלם גם את אותו סכום מוסכם מראש ומוכנים לשלם על זה תוספת. למקרים האלה המציאו את תכנית ה-SCDW, שאומר - ביטול השתתפות עצמית (Super Collision Damage Waiver). במילים אחרות, ההשתתפות העצמית שלכם מבוטלת ולא תצטרכו לשלם שום דבר (מלבד דמי טיפול שעומדים על כ-60€).

ד"א תכנית ה-SCDW כלול ברוב המוחלט של הדילים להשכרת רכב בארה"ב. זאת אחת מהרחבות הביטוח האופציונליות ואתם יכולים לבחור האם לשלם יותר לחברת ההשכרה בכדי לא להיות חשופים לעלות הנזק.

ביטוחי חובה הכלולים תמיד בהשכרות רכב

CDW

Collision Damage Waiver = מגבלת השתתפות עצמית לנזק

TP

Theft Protection = מגבלת השתתפות עצמית במקרה גניבת הרכב

TPL/SLI

Thrid Party Liability / Supplementary Liability Insurance = ביטוח צד ג'דוגמא ליעילות הביטוח

דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW וביטוח TP דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW וביטוח TP בדוגמא הזאת, במידה ונוצר נזק לרכב והוא נהרס לגמרי, גם אם באשמת השוכר, ההשתתפות העצמית של השוכר תהיה עד 744 אירו. אם השוכר יעדיף לשדרג לתכנית הכוללת SCDW, במקרה של נזק השוכר ישלם רק דמי טיפול בסכום של כ-60€ (או פחות), הכתובים בתנאי השכירות. זאת, במקום דמי ההשתתפות העצמית הכלולים בביטוחי החובה. עלות הוספת השדרוג ל-SCDW בדלפק לתקופה של שבוע, תעלה בממוצע כ-200€ (כ-20 עד 35 אירו ליום) ויחד עם דמי טיפול בנזק תעלה לכם בממוצע כ-260€ בכדי להבטיח שלא תשלמו שקל אחד נוסף מעבר לסכום הזה. בדוגמא הנ"ל - ניתן לראות שדמי ההשתתפות במקרה של נזק עומדים על כ-744€. כלומר במקרה הכי גרוע, אם לא הייתם מוסיפים את ביטול ההשתתפות, הייתם משלמים כ-500€ נוספים במקרה של תאונה. עכשיו השאלה היא עניין של העדפה: האם אתם מעדיפים לשלם מראש 200€ רק כדי להבטיח שלא תצטרכו אולי לשלם 544€ נוספים, בסיכוי מסויים שתעשו תאונה? מי שיכול לענות על השאלה אלה רק אתם, אבל חשוב שתבינו את העלות של ביטול ההשתתפות ותקחו החלטה מושכלת. וכמובן - שתדעו שאפשר לשכור גם בלי להוסיף SCDW ויש הרבה שעושים זאת.

סימון הביטוח בדילים שאתם רואים

חברות ההשכרה מדגישות את ביטוחי החובה על כל ההצעות שלהן. הסימון המודגש עם V ירוק, מבלבל לעתים וגורם לחלק מהשוכרים לחשוב שיש להם ביטוח מלא. שימו לב לתנאים ובדקו באותיות הקטנות שאין לכם השתתפות עצמית.

בדוגמה למטה תראו שתי הצעות לאותו הרכב מאותה החברה, הראשונה עם ביטוחי חובה בלבד והשניה עם SCDW.

דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח SCDW דוגמא להצעות של רנטאלקארס עם ביטוח CDW בלבד והשניה עם SCDW כלול במחיר דוגמא להצעה של אופרן עם ביטוח SCDW דוגמא להצעה של אופרן עם ביטוח SCDW וביטוח STP
תמונת רקע רכב מסחרי טיול תרמילאים