השכרת רכב גדול

איזה רכבים בקבוצת גודל מלא, מה מומלץ ודילים ששווה לבדוק

לאיזה נסיעות מתאים רכב גדול? קבוצת רכבי הגודל המלא (או Full Size) היא קבוצת הרכבים השישית(אחרי קבוצת רכבי הסטנדרט) וכוללת רכבים משפחתיים גדולים ורכבי מנהלים המתאימים בד"כ לארבעה וחמישה נוסעים ולמגוון צרכי נסיעה, החל מנסיעות קצרות ומרווחות ועד לנסיעות בהן עוברים מיעד ליעד במשך שבוע או שבועיים. בקבוצה זאת חווית הנסיעה מרווחת ומאובזרת יותר לעומת קבוצת הביניים והרכבים מצוידים לרוב במנועי 1.8 ליטרים ומעלה (זה לא פרט מחייב כי אם מאפיין נפוץ). נראה שלעיתים יש בלבול בשיוך הרכבים לקבוצה הנכונה ורכבים רבים "מדלגים" ומשויכים בחברות שונות גם לקבוצת הסטנדרט שהיא הקבוצה הקודמת(ואף לעיתים לקבוצת הפרימיום או לקבוצת הרכבים המפוארים).

איזה רכבים בקבוצת גודל מלא? רכבים לדוגמא המשתייכים לקבוצה הזאת הם: אאודי A4 ב.מ.וו סדרה 3 שברולט אימפלה יגואר אקס אי קיה אופטימה ניסאן אלטימה טויוטה קאמרי.

השכרת רכב בקטגוריית הגודל המלא מתאימה לחמישה נוסעים, אך צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קצת צפוף במושב האחורי בנסיעות ארוכות (המושב האחורי בד"כ יתאים ל-3 נוסעים בגובה של עד כ-170 ס"מ בנוחות). תא המטען יכיל בד"כ שתי מזוודות גדולות ועוד מזוודה בינונית בקלות או קצת יותר אם נוותר על כיסוי תא המטען (אז נוכל למשל להכניס טיולון או עגלה יחד עם מזוודה גדולה אחת, מזוודה בינונית אחת ומספר תיקים, אך נאלץ להשאיר את תכולת תא המטען גלויה). כדאי לבדוק את מפרט תא המטען של הדגם הספציפי מכיוון שבקטגוריית הגודל המלא נפח תא המטען יכול להשתנות בצורה משמעותית.

רכבי הגודל המלא מתאימים למגוון מטיילים, החל מזוג שרוצה להתפנק בנסיעות ארוכות ועד למשפחות עם שלושה ילדים. רכבי הגודל המלא יתאימו גם לשני זוגות שרוצים לחלוק רכב ולנסוע בנוחות. במקרה של ניצול כל המושבים יש לזכור שלא בהכרח יהיה מקום לציוד של חמישה אנשים בתא המטען ולכן צריך לשקול את כמות הציוד שאיתה מעוניינים לנסוע או להשאיר חלק מהציוד במלון. נהיגה ברכב בגודל מלא מתאימה למי שמתכנן נסיעה משפחתית בין יעדים מרובים, לשבוע או שבועיים (ואף יותר), כאשר עוברים עם כל הציוד מיעד ליעד בצורה מעגלית או בכיוון אחד.

בארה"ב מינוחי הקבוצות פועלים אחרת מבשאר העולם ורכבים שבד"כ נמצאים בקבוצה קומפקט באירופה למשל, יהיו בקבוצת אקונומי בארה"ב. הקטגוריה הכי קטנה בארה"ב היא אקונומי והיא מקבילה לקבוצת קומפקט באירופה ואילו קבוצת קומפקט בארה"ב מקבילה לקבוצת רכבי הביניים באירופה וכן הלאה. בארה"ב ישנם רכבים יחודיים כמו רכבי טנדר גדולים או פיק אפ, אשר לא פופולריים באירופה וכן האפשרות לשכור רכבי ספורט, רכבי קבריולט (גג נפתח) ורכבי יוקרה זמינה וזולה יותר.

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי גודל מלא?

לאיזה קודי קבוצות שייכים רכבי גודל מלא? כלל הקודים בעלי האות הראשונה "F" שייכים לקבוצת גודל מלא. למשל: FDMR, FCAR, FDAH.
צריך לציין שקיימת קבוצת גודל מלא עילית המצוינת באות ראשונה "G". למשל GCAR, GDAR. אך השימוש בקודי העילית לא נפוץ ולא ברור מתי רכב מסוים נחשב לכזה. מומלץ לבדוק בקטלוג הרכבים של חברת ההשכרה, במידה והיא מפרסמת קטלוג שכזה.
בנוסף יש לשים לב לאות השניה בקוד, כאשר האות השניה היא "F" הרכב הוא מסוג פנאי שטח גודל מלא, כאשר האות השניה היא "W" הרכב הוא מסוג סטיישן גודל מלא ואילו כאשר האות השניה היא "V" הרכב הוא מסוג וואן גודל מלא.

עודכן לאחרונה ב: 16 באפריל 2024 בשעה 18:02