ביטוח TP בהשכרת רכב

הסבר מלא, האם כדאי, מחירים ודוגמאות

מה זה ביטוח מגבלת השתתפות עצמית - CDW ו-TP?

אתם נוסעים לכם ביום אביב נעים בנופים המרהיבים של האלפים האוסטרים. מחנים את הרכב ויוצאים להליכה בטבע. כשחזרתם לרכב מצאתם ערימת זכוכיות וגיליתם שהרכב נגנב. חברת ההשכרה רוצה שתחזירו לה את הרכב בתום תקופה ההשכרה. אז רגע לפני שאתם מדלגים אל סניף מרצדס הקרוב, תעברו על תנאי ההשכרה ותגלו סעיף בשם TP. ביטוח ה-TP, שאומר - הגנת גניבה (Theft Protection). במילים אחרות, ההשתתפות העצמית שלכם לא תהיה על מלוא שווי הרכב אלא תוגבל בסכום סביר ומוסכם מראש.

ביטוח ה-TP כלול ברוב המוחלט של הדילים המוצגים לכם. זה אחד מביטוחי החובה הכלולים במחיר ולא ניתן לשיקול דעתכם.

קצת מבלבל אבל לפעמים חברות מסויימות משתמשות בקיצור TP כשהן מתייחסות לביטוח צד ג' - Third Party. לכן חשוב שתבדקו בחוזה או בתנאים למה הקיצור שאתם רואים מתייחס.
קיצור נוסף שלעתים נעשה בו שימוש בהתייחס לביטוח גניבות הוא TW - Theft Waiver.

ביטוחי חובה הכלולים תמיד בהשכרות רכב

CDW

Collision Damage Waiver = מגבלת השתתפות עצמית לנזק

TP

Theft Protection = מגבלת השתתפות עצמית במקרה גניבת הרכב

TPL/SLI

Thrid Party Liability / Supplementary Liability Insurance = ביטוח צד ג'דוגמא ליעילות הביטוח

במקרה של גניבת הרכב, השוכר ישלם דמי השתתפות עצמית, הכתובים בתנאי השכירות. בד"כ הסכומים נעים בין כ-400 אירו ועד לכ-2500 אירו. דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW וביטוח TP דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW וביטוח TP בדוגמא הזאת, במידה והרכב נגנב, ההשתתפות העצמית של השוכר תהיה 744 אירו. חברות ההשכרה השונות קובעות דמי השתתפות שונים ותמיד עדיף לשכור רכב עם דמי השתתפות נמוכים ככל שניתן.

סימון הביטוח בדילים שאתם רואים

חברות ההשכרה מדגישות את ביטוחי החובה על כל ההצעות שלהן. הסימון המודגש עם V ירוק, מבלבל לעתים וגורם לחלק מהשוכרים לחשוב שיש להם ביטוח מלא.

דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW דוגמא להצעה של רנטאלקארס עם ביטוח CDW דוגמא להצעה של אופרן עם ביטוח CDW דוגמא להצעה של אופרן עם ביטוח CDW וביטוח TP
תמונת רקע רכב מסחרי טיול תרמילאים