ביטוח השכרת רכב באתר רנטלקארס

איך מוסיפים אותו והאם זה כדאי?

איך מוסיפים ביטוח רכב שכור ברנטאלקארס?

אתר רנטלקארס הוא האתר הפופולרי ביותר להשכרות רכב בחו"ל ע"י ישראלים - כמחצית מהשכרות הרכב לנסיעות פרטיות בחו"ל מתבצעות דרכו. האתר מציע מחירים אטרקטיביים, מגוון יעדים רחב ביותר, הסכמים עם כל החברות הראויות ונוחות שימוש בעברית עם ממשק ידוע ומוכר. לאחר בחירת הרכב הרצוי ביעד המבוקש, נקבל הצעה להוסיף כיסוי מורחב בשם "הגנה מלאה". זהו כיסוי החזר השתתפות עצמית מקיף ביותר.
הצעת הביטוח לרכב השכור באתר רנטלקארס הצעת הביטוח לרכב השכור באתר רנטלקארס - די קשה לסרב לה קשה שלא לשים לב להצעת הביטוח הנדיבה, המקיפה והבולטת שמציעים לכם באתר רנטלקארס, אבל 60₪ ליום עלול להיות סכום משמעותי, לעתים אפילו יקר יותר מעלות השכרת הרכב עצמה. תחשבו על זה כמו על עלות הוספת מזוודה בחברת לואוקוסט. גם שם מחיר הוספת מזוודה עלול להיות יקר מעלות הטיסה עצמה. בכל אופן, הביטוח הזה זול יותר מהחלופה של הוספת הביטוח שיוצע לכם בדלפק ע"י חברת ההשכרה ומקיף יותר - זהו ביטוח החזר השתתפות עצמית המספק לכם הגנה מלאה במקרה של נזק או גניבת הרכב. אם חברת ההשכרה תגבה מכם את הפקדון, חברת הביטוח תחזיר לכם את כל הכסף, גם על נזקים שבד"כ מוחרגים מפוליסות ביטוח אחרות, כמו נזקים לגלגלים, למרכב תחתון או למראות.
מעל לכל, כמובן שניתן לבטל בחינם את הביטוח הזה ממש עד למועד ההשכרה בפועל, ככה שלא משנה מה, תוכלו להתחרט אח"כ.
הביטוח די קריא ומסביר את התנאים וההגבלות בצורה מאוד מונגשת ובעמוד אחד.
מהניסיון שלנו, תהליך הגשת התביעה לחברת הביטוח במקרה של נזקים מאוד פשוט וקל ומתבצע בשירות עצמי באתר שלהם. ההחזר מתקבל בתוך ימים ספורים ישירות לכ. האשראי כזיכוי על מלוא הסכום ששילמתם לחברת ההשכרה.

האם אפשר להוסיף ביטול השתתפות עצמית באתר רנטלקארס?

תכנית ביטול השתתפות עצמית בעצם חוסכת מכם את הצורך לשלם נזקים לחברת ההשכרה בחו"ל ולאחר מכן לבקש החזר מחברת הביטוח.
יש לה יתרונות וחסרונות ידועים ובסופו של דבר מדובר על שאלה של העדפה אישית.
לא הרבה יודעים, אבל באתר רנטלקארס, חלק מההצעות להשכרת רכב כוללות מרכיב של ביטול השתתפות עצמית, במחיר שמוצג לכם.
נכון להיום האפשרות הזאת זמינה בחברות מסויימות ביעדים מסויימים בלבד. חלק מהחברות והיעדים שמאפשרים זאת הם:
באיטליה: חברת סיצילי ביי קאר וחברת ליסיס.
בקפריסין: בחברת סיקסט
בארה"ב: כלול במחיר בכל החברות
בקנדה: כלול במחיר ברוב ההצעות
בדרום אפריקה: בחברת בידווסט
בתמונה ניתן לראות 2 הצעות זהות, כאשר ההבדל הוא במחיר - הראשונה לא כוללת ביטול השתתפות עצמית והשניה כן.
ביטול השתתפות עצמית בהשכרת רכב של רנטלקארס הצעה הכוללת ביטול השתתפות עצמית בהשכרת רכב של רנטלקארס

האם כדאי לבחור בביטול השתתפות עצמית או בהחזר השתתפות עצמית?

בדוגמא שהבאנו כאן, העלות הבסיסית להשכרה - לאותו הרכב היא 375₪ וכאשר בוחרים להוסיף במסך הבא את ביטול ההשתתפות ל-7 ימים (8 ימים קלנדריים) מדובר על תוספת של 480₪ - כלומר עלות ההשכרה הכוללת קופצת לכ-860₪.
זה כמובן יקר יותר מהאפשרות השניה שנראית לכאורה יקרה יותר - השכרת רכב עם ביטול השתתפות עצמית לכל התקופה - סכום כולל של כ-650₪.
אז אמנם המחיר זול יותר בדוגמא הזאת, אך לא תמיד זה יהיה המצב וגם צריך לקרוא את האותיות הקטנות של ביטול ההשתתפות העצמית - היא לא מושלמת.

איך קוראים את האותיות הקטנות?

ברוב ההצעות הכוללות ביטול השתתפות עצמית, ישנן החרגות די בעייתיות.
אמנם אין השתתפות עצמית ואף דמי הפקדון יהיו נמוכים יותר בחלק מהמקרים, אך אתם עדיין נשארים חשופים לנזקים לצמיגים, מרכב תחתון, מראות, פנסים ושמשות.
כלומר - זאת לא הגנה מושלמת ועדיין לא דיברנו על דמי האדמיניסטרציה שחברת ההשכרה רשאית לגבות מכם בגין טיפול בנזקים - סכום שעומד על כ-50€ ומשתנה בין חברה לחברה.
צריך לבדוק את התנאים הספיציפיים ורק לאחר מכן להחליט, לאחר שמבינים את כל הפלוסים והמינוסים.
לאחר שבחרנו בהצעה הכוללת ביטול השתתפות עצמית - נלחץ על "מידע חשוב" או "עובדות מפתח לגביי השכרתך" או "תנאי ההשכרה המלאים":
איך לקרוא את האותיות הקטנות של ביטול ההשתתפות העצמית של רנטלקארס איך לקרוא את האותיות הקטנות של ביטול ההשתתפות העצמית של רנטלקארס לאחר מכן נקבל מסך שמפרט קצת יותר - כמה נשלם במקרה של נזקים לרכב או גניבה שלו וכן את דמי הפקדון שנדרש להפקיד בכ. האשראי בעת קבלת הרכב.
מה שחשוב זה ללחוץ כעת על "תנאי ההשכרה המלאים" בתחתית המסך בכדי לקבל את כל האותיות הקטנות:
מידע בסיסי על תנאי הביטוח של ההשכרה מידע בסיסי על תנאי הביטוח של ההשכרה עכשיו אנחנו מגיעים לחלק הבעייתי של ביטול ההשתתפות העצמית הכלולה במחיר. תחת הכותרת פקדון/השתתפות עצמית - מספרים לנו שאנחנו מוגנים ולא נשלם שקל ברוב המקרים. אבל עכשיו מגיעות ההגבלות שעלולות להפוך את הביטוח ללא כדאי.
זה מתחיל בכך שנזקים מוחרגים כגון שמשה, צמיגים ומרכב תחתון לא יהיו מוגנים ותאלצו לשלם את מלוא הנזק. זה ממשיך בכך שבמידה ויגנבו לכם את הרכב במקומות מסויימים, אז זאת בעיה שלכם ומסתיים בשתי הפתעות שבעצם מבטלות את כל הביטוח ומאפשרות לחברת ההשכרה לחייב אתכם על מה שנקרא "אבדן הכנסה" כתוצאה מהימים בהם הרכב ישהה בתיקון ולא יעבוד וכן דמי ניהול בסך 60€ שתאלצו לשלם בכל מקרה של תאונה.
כלומר יש בדוגמא הזאת כל כך הרבה חורים שדי מוציאים את האוויר ומחזירים אותנו לביטוח החזר ההשתתפות העצמית שרנטלקארס מציעים, שם נהיה מוגנים לחלוטין על כל החרגה של חברות ההשכרה.
האותיות הקטנות של ביטול ההשתתפות העצמית האותיות הקטנות של ביטול ההשתתפות העצמית חשוב לציין שלכל חברת השכרה החרגות משלה. זאת רק דוגמא אחת ובחברות אחרות ייתכן והביטוח כולל פחות החרגות והוא כן כדאי. צריך לקרוא את האותיות הקטנות.