ביטוח השכרת רכב באתר אופרן

איך מוסיפים אותו והאם זה כדאי?

איך מוסיפים ביטוח רכב שכור באופרן?

אתר אופרן הוא האתר הישראלי הפופולרי ביותר להשכרות רכב בחו"ל. האתר מציע מחירים אטרקטיביים, מגוון יעדים רחב ביותר, הסכמים עם כל החברות הגדולות ונוחות שימוש בעברית עם ממשק ידוע ומוכר. בעת בחירת הרכב הרצוי, נראה הצעה להוסיף כיסוי מורחב בשם "כיסוי החזר השתתפות עצמית".
הרחבת הביטוח של אופרן - במחיר זול מאוד הרחבת הביטוח של אופרן - במחיר זול מאוד אבל מספקת כיסוי מוגבל! הביטוח הזה שאופרן מציעים הוא ביטוח שמגובה בחברת ביטוח ישראלית - שירביט. מטרת הביטוח היא להחזיר לכם את הכסף במלואו, במידה ותאלצו לשלם על נזקים לחברת ההשכרה בחו"ל. הביטוח הזה עובד בדיוק כמו שאתם מכירים בביטוחים אחרים כמו ביטוח הנסיעות לחו"ל שלכם - אתם משלמים בחו"ל על הנזקים וחברת הביטוח מחזירה לכם את הכסף, לאחר שאתם מגישים את כל הקבלות והמסמכים. מה שטוב בביטוח הזה הוא המחיר הזול מאוד שלו - כ-7€ ליום השכרה. החסרון שלו הוא שהוא מוגבל ולכן במקרי קיצון הוא עלול לא להספיק. הוא גם לא מגן עליכם במקרים של נזק לשמשות ומראות וזה די מעפן כי רוב החיובים של לקוחות הם על שריטות בגלגלי הרכב. לכן אופרן ושירביט מציעים לכם הרחבה על ההרחבה וכאשר אתם ממשיכים לעמוד הבא, תראו שניתן להוסיף כיסוי צמיגים, שמשות וכו' בתוספת סמלית של כ-2.5€ ליום. הביטוח די קריא ומסביר את התנאים וההגבלות בצורה מאוד מונגשת ובעמוד אחד.
הרחבת הביטוח של אופרן לצמיגים ושמשות הרחבת הביטוח של אופרן לצמיגים ושמשות - עכשיו זה מושלם! אין לנו ניסיון אישי בקבלת החזר מהביטוח של שירביט אבל נראה שצריך לעבוד מולם במיילים ובמילוי טפסים ידני. חבל שהם לא מספקים מערכת מודרנית להגשת הבקשה בצורה דיגיטלית מלאה, מה שהיה חוסך התעסקות הן ללקוח והן לעובדי החברה. למרות זאת, בפידבק מרחבי הרשת נראה שלקוחות של אופרן מרוצים מהביטוח והוא אמין.

האם אפשר להוסיף ביטול השתתפות עצמית באתר אופרן?

תכנית ביטול השתתפות עצמית בעצם חוסכת מכם את הצורך לשלם נזקים לחברת ההשכרה בחו"ל ולאחר מכן לבקש החזר מחברת הביטוח.
יש לה יתרונות וחסרונות ידועים ובסופו של דבר מדובר על שאלה של העדפה אישית.
לא הרבה יודעים, אבל באתר של אופרן, חלק מההצעות להשכרת רכב כבר כוללות מרכיב של ביטול השתתפות עצמית, במחיר שמוצג לכם.
האפשרות הזאת זמינה בחברות מסויימות וביעדים מסויימים.
בתמונה ניתן לראות 2 הצעות לרכבים בקטגוריה זהה, כאשר הראשונה לא כוללת ביטול השתתפות עצמית והשניה כן.
ביטול השתתפות עצמית בהשכרת רכב של אופרן הצעה ראשונה עם ביטוחי חובה בלבד ואפשרות להרחבת ביטוח, הצעה שניה כוללת ביטול השתתפות עצמית בהשכרת רכב של אופרן

האם כדאי לבחור בביטול השתתפות עצמית או בהחזר השתתפות עצמית?

בדוגמא שהבאנו כאן, העלות הבסיסית להשכרה - לאותו הרכב היא 300€ וכאשר בוחרים להוסיף במסך הבא את תכנית החזר ההשתתפות ל-7 ימים וכן את ההרחבה לצמיגים ושמשות, מדובר על תוספת של כ-70€ - כלומר עלות ההשכרה הסופית היא כ-370€.
זה כמובן זול יותר מהאפשרות השניה - השכרת רכב עם ביטול השתתפות עצמית והרחבה לצמיגים ושמשות שתוסיפו בעמוד הבא - מה שיביא אתכם לסכום כולל של כ-617€.
במקרה הזה - אתם צריכים לשאול את עצמכם ולהחליט, האם מתאים לכם להוסיף כ-250€ בכדי שלא תצטרכו להגיש בקשה לקבלת החזר מחברת הביטוח. חשוב לזכור - חברת הביטוח משלמת את הכסף, אין פה משחקים, או עניין של "אולי לא יחזירו לי". פשוט זה יכול לקחת חודש עד שתקבלו את ההחזר.
וגם חשוב לשים לב - במקרה של אותם נזקים מוחרגים של צמיגים ומראות - אתם בכל מקרה תאלצו לשלם בחו"ל לחברת ההשכרה ולהגיש מסמכים לחברת הביטוח בארץ, כך שבנזקים הנפוצים עדיין תצטרכו לעבור את אותו התהליך, רק שזה יחסוך לכם 250€.